10:30 - 11:30. Yaşıl Zona tədbirləri, Yaşıl Zona Pavilyonu - Meydandan kənar: "Liverpul" FK-dan beş Strateji Dayanıqlılıq Dərsi
10:30 - 12:00. Yaşıl Zona tədbirləri, Yaşıl Zona Pavilyonu - "Uşaqlar bizim gələcəyimizdir" - I hissə
10:30 - 12:30. Yaşıl Zona tədbirləri, "Extreme Hangout", təlim otağı - Seminar
10:45 - 11:00. Yaşıl Zona tədbirləri, "Extreme Hangout", əsas səhnə - Martin Harper: "Yerlidən qlobala təbiəti mühafizə uğurları"
11:00 - 12:00. Yaşıl Zona tədbirləri, "Extreme Hangout", əsas səhnə - Panel sessiyası
11:00 - 12:00. Yaşıl Zona tədbirləri, Yaşıl Zona Pavilyonu - "İqlim rifahı: Zehni və fiziki sağlamlıq vasitəsilə sağlamlığı və iqlim dayanıqlığını yenidən tərifləndirmək"
11:00 - 12:00. Mavi Zona, Azərbaycan pavilyonu, Konfrans otağı 1 - "İqlim dayanıqlılığı üçün təhsilə investisiya: erkən inkişaf və ekoloji savadlılığın gücləndirilməsi"
11:00 - 12:00. Mavi Zona, Azərbaycan pavilyonu, Konfrans otağı 2 - "Abşeron göllərinin bərpası: İqlim dayanıqlılığı və davamlı su idarəçiliyinə aparan yol"
11:30 - 12:30. Yaşıl Zona tədbirləri, İncəsənət pavilyonu - İnklüzivlik günü
12:00 - 12:15. Yaşıl Zona tədbirləri, Yaşıl Zona Pavilyonu - İsmayıl Əsgərov: "İqlim dəyişikliyinin dağlara təsiri dağçının baxış bucağından"
12:00 - 13:00. Yaşıl Zona tədbirləri, Konfrans otağı / Kainat - "İdarə Heyətinin direktorları iqlim keşikçiləri rolunda: adaptasiyaya aparan yolun planlaşdırılması"
12:00 - 13:00. Yaşıl Zona tədbirləri, Konfrans otağı / Su - "AgriFuture 2024": "Dayanıqlı və ədalətli gələcək üçün qadınları, gəncləri və innovasiyaları gücləndirən iqlim təsirlərinə davamlı kənd təsərrüfatı"
12:15 - 12:30. Yaşıl Zona tədbirləri, "Extreme Hangout", əsas səhnə - Kaluki Paul Mutuku: "Aşağı səviyyədən qlobal mərhələlərədək, iqlim hərəkatının təbliği və dəstəklənməsinə səyahət"
12:30 - 13:30. Mavi Zona, Azərbaycan pavilyonu, Konfrans otağı 1 - "Azərbaycanda enerji səmərəliliyi siyasəti: Yol xəritəsinin işə salınması"
13:00 - 15:00. Yaşıl Zona tədbirləri, Yaşıl Zona Pavilyonu - İnsan kapitalı problemləri üzrə Türkiyə İqlim Təşəbbüsü Forumu
14:00 - 15:00. Yaşıl Zona tədbirləri, "Extreme Hangout", əsas səhnə - "Gələcəyimiz, mübarizəmiz: səhiyyə ilə iqlim vəhdətləşir"
14:00 - 15:00. Mavi Zona, Azərbaycan pavilyonu, İstirahət ərazisi - "Slow Food" Fondunun biomüxtəliflik dequstasiyası
14:00 - 16:00. Mavi Zona Sədrlik, Konfrans otağı / Muğam - COP29-da Təhsilin yaşıl inkişafı və iqlim savadlılığı metrikasının təkmilləşdirilməsi üzrə nazirlər dəyirmi masası - Təhsilin Yaşıl İnkişafı Tərəfdaşlığının 2-ci illik toplantısı